Wycieczka do Wrocławia

W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 wraz z wychowawczyniami p. M. Miś i p. W. Zając oraz opiekunkami p. A. Włodarczak i p.  A. Drobnik udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki byl udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis podczas, których uczniowie mieli okazję przeprowadzić doświadczenia chemiczne i pogłębić swoją wiedzę dotyczącą powstania tęczy. Po warsztatach obejrzeliśmy projekt filmu opowiadającego o powstawaniu wody na naszej planecie, podziwialiśmy ekspozycje, wystawy oraz strefy klimatyczne związane z wodą. Miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się na wrocławski rynek, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która jednocześnie oprowadzajac nas po przepięknej starówce w sposób interesujący i ciekawy opowiedziała nam ciekawostki dotyczące tego pięknego miejsca. Podziwialiśmy Rynek, Ratusz, Kościół świętej Elżbiety, piękne zabytkowe kamienice oraz mieliśmy okazję poszukać słynnych wrocławskich krasnoludków. Dopełnieniem wycieczki był posiłek w McDonald's i przepyszne rzemieślnicze lody. Po mimo zmęczenia do domu wróciliśmy zadowoleni. To był bardzo udany dzień.